Dubeč – Kolo 4:4, Uhříněves – Kolo 2:5

Druhý víkend v září nás los zavedl na krátký výjezd k nejbližším sousedům. Oba zápasy jsme sehráli v sobotu, několik hráčů si zahrálo oba zápasy, jen doma v rychlosti poobědvalo. Dopolední zápas v Dubči začal vlažně, většina hráčů na hřišti si teprve zvyká na větší rozměry hřiště a do koncovky se ani jedno z mužstev moc nedostávalo. V naší bráně premiérově za mladší žáky chytal Kuba Uherek a moc hezky vybíhal a sbíral dlouhé přihrávky soupeřů za obranu. Jen jednou neodhadnul vzdálenost a byl z toho vedoucí gól domácích. Na ten navázali domácí ještě jednou brankou, spíš odkop ze souboje nabral trajektorii vzhůru do oblak a zapadnul pod břevno mimo brankářův dosah. My jsme v první půlce neměli moc dát gól z čeho, málo jsme využívali prostor na křídlech a kombinace nebo individuální snaha končila v chumlu ještě daleko od brány. První střelu jsme si zapsali až v poslední pětiminutovce, ale s koncem poločasu se konečně povedla kombinace na pravé straně, po které si Táda navedl balon na střed a na dlouhou tyč snížil. Po Klánovicích to byl už jeho druhý šatňák. V sobotu nám hodně pomohl a začátek druhého poločasu jsme byli aktivnější, přišla i střelba a s ní otočení skóre na tři dva pro nás, pak zase dvakrát skóroval soupeř; podruhé to bylo s naší vydatnou pomocí; a na závěr jsme si nechali tlak, který jsme přetavili ve vyraženou střelu a rohový kop. Ten propadl na zadní tyč, odkud se povedlo vrátit míč před bránu a došťouchnout (nenapadá mě jiný vhodný výraz) za brankovou čáru. Hned z rozehrávky jsme ještě jednou získali míč a vystřelili, rozhodčí nám ještě umožnil zahrát roh, i když už bylo po vyměřeném čase. Balon zase propadnul až na zadní tyč, ale brankou to neskončilo.

Odpolední zápas v Uhříněvsi jsme začali dobře a v jedné z úvodních šancí jsme průnikovkou a dobrým náběhem se zakončením podél brankáře otevřeli skóre. Pak se hra vyvinula tak, že na podobné přihrávky za obranu nebyl z naší strany prostor a zkoušeli jsme střelbu ze střední vzdálenosti a průniky po stranách vápna s přihrávkou pod sebe. To nám ale nevycházelo, střelba byla nepřipravená a nepřesná, přihrávky pod sebe lítaly hlavně vzduchem do rukavic brankáře. A tak nás soupeř potrestal a po hezkém individuálním uvolnění vyrovnal. Do druhé půle jsme si řekli, že je potřeba lépe připravit koncovku, nestřílet centry vzduchem a také roztáhnout hru do šíře hřiště a pokusit se párkrát hru otočit na slabou stranu. Dá se říct, že se většina povedla splnit a po třech proměněných přihrávkách jsme soupeři výsledkově odskočili (povedených bylo víc, ale brankář byl velice pozorný a brána pro nás malá). Poslední gól si zasloužil Adam střelou ze střední vzdálenosti, v zápase byl silný v driblinku, ale zakončení nebo finální přihrávky byly „lehkovážné“ (pozn. – kdo jiný by měl být lehkovážný než děti, je to hra. Ale pokud je to v jejich schopnostech měli by zvládnout situaci na hřišti „vyřešit“ kvalitně. Výmluvy „to nejde..“ s rozhozením rukou nás sráží)