VÝROČÍ 90. LET FOTBALU V KOLOVRATECH

Oficiální oslavy proběhly dne 25. 6. 2016.

ročenka

BANEFIČNÍ UTKÁNÍ U PŘÍLEŽITOSTI OSLAV 90. LET FOTBALU V KOLOVRATECH

REALTOP90let

PROMĚNY AREÁLU SOKOLA OD ROKU 1953 DO ROKU 2016 (rajče.net)

• 2015 – V areálu byl vybudován beach kurt na volejbal a fotbal. Starší žáci na podzim začali třetí sezonu v řadě v pražském přeboru
  • 2015 beachStarší žáci

• 2014, červen – Muži A postupují do nejvyšší pražské soutěže Pražská teplárenská – přebor mužů (mimochodem třetí postup za sebou), v téměř devadesátileté historii klubu budeme takto vysokou soutěž hrát poprvé, pánům z týmu Muži A gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. Dalším úspěchem Sokola Kolovraty je, že i Starší žáci zůstali v Pražském přeboru. Mládež opět vyjela na mezinárodní turnaj, tentokrát do Vídně.
  • 2014, duben – na hřišti se uskutečnil fotbalový projekt Tour de club a Pálení čarodějnic
  • 2014, únor – Tradiční maškarní ples a Dětský karneval
  • 2013/2014 – poprvé v Sokole hraje deset mužstev, Starší dorost a Starší žáci hrají nejvyšší pražskou soutěž – Krajský přebor
  • 2013, září – otevřena nová klubovna s občerstvením
  • 2013, červen – starší přípravka, mladší a starší žáci jedou na mezinárodní turnaj do Drážďan, u příležitosti oslavy postupů se koná Sportovní den Sokola, kde vystoupí Kolovratské roztleskávačky.
  • 2012/2013 – nejlepší fotbalová sezóna v historii Sokola: starší dorost a starší žáci postoupili do Pražského přeboru, Muži A postoupili do 1. A třídy, která se bude v Kolovratech hrát poprvé.
  • 2012 –  tradiční Maškarní ples i Dětský karneval jsou stále oblíbené společenské události Sokola.
  • 2011/2012 – postup mužstva mužů A do 1. B třídy a mužstva mužů B do 2. třídy.
  • 2011, červen – Sokol slaví 85. výročí od založení, v zápase nastoupilo mužstvo Staré gardy proti Internacionálům Bohemians 1905, proběhl i tradiční Mamacup (fotbal hrají maminky dětí). Na domácím hřišti se konají již šesté ročníky turnajů o putovní pohár starosty MČ Kolovraty pro mladší přípravky a o putovní pohár ředitele ZŠ Kolovraty pro starší přípravky. Mládež jede do Německa, účastní se mezinárodního turnaje v Moosburgu.
  • 2011, září –  bylo slavnostně primátorem Prahy otevřeno třetí hřiště v areálu, a to multifunkční. Sokol se také podílí na akcích pro děti jako jsou Dětský den, Běh mezi stromy, Kolozávod.
  • 2009/2010 – v této sezóně bylo přihlášeno v rámci Pražského fotbalového svazu 8 mužstev: mužstvo mužů A a B, staršího dorostu, starších žáků, mladších žáků, starší přípravky, mladší přípravky a minipřípravky.
  • 2007/2010 – za přispění Magistrátu hl. města Prahy, Městské části Kolovraty a řady sponzorů nově zrekonstruována budova kabiny se sociálním zařízení (včetně výměny oken a zateplení budovy), vybudováno nové hřiště s umělou trávou III. generace.
  • 2006 – TJ Sokol Kolovraty oslavil 80 let od založení.
  • 2005/2006 – v této sezóně bylo přihlášeno v rámci Pražského fotbalového svazu 6 mužstev: mužstvo mužů A a B, mladšího dorostu, mladších žáků, starší a mladší přípravky.
  • 2005 – mužstvo mužů se stalo poprvé držitelem putovního poháru Memoriálu Libora Lišky, jeho čtvrtého ročníku.
  • 2004 – došlo k založení Střediska mládeže a k zahájení práce s těmi nejmenšími fotbalisty v tzv. přípravkách a Mini kroužku.
  • 2003/2004 – došlo k přebudování větší části sociálního zařízení pro hráče a brigádnicky k položení drenáží pod hrací plochu z důvodu odvodnění hrací plochy.
  • 2002 – první ročník Memoriálu Libora Lišky v Kolovratech.
  • 1981 – 12. ročník memoriálu Jardy Vaňouse skončil vítězstvím našeho mužstva mužů.
  • 1977 – došlo k dokončení prací na výstavbě kabin a sociálního zázemí pro sportovce a veřejnost.
    1977/1978 – v tomto soutěžním ročníku skončilo mužstvo žáků na 2. místě a postoupilo do II. třídy. Za odměnu se uskutečnilo první soustředění na dva dny v Benických skalách.
  • 1976 – 50 let od založení fotbalu v Kolovratech bylo velkolepě slaveno a při této příležitosti byl sehrán turnaj žáků za účasti mužstev Sparty, Slavie a Bohemians. Exkluzivitou bylo utkání žen mezi mužstvy Slávia – Pramen Brandýs
  • 1973 – začala výstavba kabin a sociálního zařízení pro hráče a diváky
  • 1972 – memoriálu Jardy Vaňouse se zúčastnilo již také mužstvo mužů.
  • 1972 – první žákovský turnaj v Kolovratech
  • 1970 – první ročník memoriálu Jardy Vaňouse, tzv. Starých gard.
  • 1969/1970 – se mužstva žáků, dorostů a mužů A probojovala do oblastní soutěže.
  • 1961/1962 – dorost Čechoslovanu se probojoval do II. fotbalové ligy.
  • 1958 – v rámci okresu byla hodnocena velmi dobrá práce se žáky v Kolovratech.
  • 1952 – mužstvo Čechoslovanu sehrálo turnaj o postup do krajského přeboru a do okresní jedenáctky; byl nominován náš L.Chmel.
  • 1942 – nejúspěšnějším mužstvem Čechoslovanu byli žáci.
  • 1940 – mužstvo Čechoslovanu postoupilo poprvé do I. B třídy říčanského okresu.
  • 1940 – Čechoslovan zahájil svoji první plesovou sezónu.
  • 1933 – začalo budování kabin pro hráče, rozhodčí a úkryt návštěvníků.
  • 1931 – ve druhé polovině byla vytvořena ohrada kolem hřiště z důvodu toho, aby míče nelétaly do polní kultury.
  • 1930, 28. září – bylo slavnostně otevřeno nové hřiště za již nevyhovující a byly také objednány první klubové odznaky.
  • 1929 – uskutečnil se první sportovní den pro veřejnost s bohatým programem.
  • 1927, listopad – podařilo se získat pozemek pro hřiště u lesíka Prknovka.
  • 1927, 6. března – první utkání ve fotbale na hřišti Čechie Uhříněves u Obory.
  • 1926 – dne 2. října k večeru se sešlo v hostinci pí. Šlingrové (později u Sokola) několik fotbalových nadšenců ve snaze založit fotbalový klub v Kolovratech. Na této schůzce došlo ke schválení názvu klubu Čechoslovan.
    Kopie autentického zápisu založení sportovního klubu v Kolovratech:

Upoutávka

1941