Mladší žáci A – Tempo 2:19, Mladší žáci B – Klánovice 1:2

V sobotu 7.9. jsme vstoupili do soutěžní sezony a přivítali céčko Tempa. Tempáci, z nichž někteří nastupují i v celostátní soutěži, byli od začátku jistější a přesnější s míčem. Hned zkraje nám dali sérii branek, od patnácté minuty trochu polevili a my jsme opticky hru srovnali. Zastavil se příděl branek, neztráceli jsme míč okolo vápna a na druhém konci hřiště jsme se snažili napadáním ve větším počtu hráčů donutit soupeře k chybě při rozehrávce, ale tempáci byli stále jistí. Do druhého poločasu jsme šli s velikým výsledkovým mankem a také s odhodláním odehrát jej lépe, alespoň jako posledních patnáct minut půle první. To se nám dařilo a tak jsme se už konečně taky dostali ke koncovce, dali jsme dvě branky, první po kombinaci ve středu hřiště, druhou po průnikovce do vápna, kde Filip vyloženě uspal obránce a po dvou vteřinách stání nad míčem šel do kličky, kterou obránce vyřešil faulem – penalta. Na konci jsme zase trochu vypadli a taky někteří z tempáků, kteří vypadali, že obvykle moc góly nedávají, vycítili možnost vylepšit si statistiky a navýšili rozdíl do konečné podoby.

V neděli k nám přijel soupeř z Klánovic, v našem dresu nastoupili kluci z 2008 a 2009. První čtvrthodinka byla oťukávací, oběma týmům se nedařilo jít dopředu, hosté spoléhali na delší přihrávky, které sbíral oproti sobotě jistější Filip ve spolupráci s obránci. U nás vázla kombinace, přihrávky nebyly dost rychlé a tak jsme často končili v soubojích a nepřipravili jsme si pozici pro zakončení. Pak přišla nejlepší pasáž soupeře, po rohu byli u nás ve vápně v dostatečném počtu a jedna z přihrávek prošla celým vápnem až na zakončujícího útočníka. Dlužno podotknout, že z rohu byli klánovičtí nebezpeční ve vzduchu, jejich kapitán má výšku i timing na hlavičkování, obě tyto přednosti ostatně uplatňoval i v jeho dominantní zápasové činnosti – defenzivě. Prakticky vzápětí soupeři vyšla i jejich druhá zbraň – dlouhá přihrávka a přehození přes vyběhnuvšího brankáře, útočník to vyřešil skvěle. Z naší strany to opět bylo o kombinaci do plných, málo střel z větší vzdálenosti a zblízka dokázal brankář vyrážet. Naše pološance se tak omezily na závary po rozích. Větší příležitosti měl soupeř po dlouhých přihrávkách, ale drobný útočník číhající na naší polovině už žádnou nedokázal vyřešit. Náš gól nakonec přišel až v samém závěru první půle po ne úplně povedené střele a nepřesvědčivém zákroku gólmana. Druhý poločas pokračoval naším držením míče s ojedinělým přerušením dlouhou přihrávkou klánovických a několika rohy. Vypracovali jsme si dost závarů (radši bych napsal střeleckých příležitostí, ale vždy trochu chybělo), scházela střelba. Až do samého konce se kluci snažili o vyrovnání, bohužel bez úspěchu a tak po závěrečném hvizdu mohli slavit hosté.