Turnaj FK Říčany 04/02/2018

Těžba drahých kovů v novém roce pokračuje, tentokrát jsme narazili na žílu v Říčanech :) Začátek nám trochu zkomplikovala nejen matička příroda a její sněhová nadílka, ale i pořadatelé, kteří překopali systém a pořadí zápasů, takže pár minut před začátkem prvního zápasu jsme přemýšleli, jestli do brány půjde někdo z trenérů, nebo převlékneme někoho z doprovodu hráčů. Nakonec jsme vše stihli, dresy se oblékaly poklusem na hřiště a šlo se na to. A to doslova, protože prvního soupeře Světice jsme přejeli 5:0 což góly zařídili hattrickem Štěpán a 2 kousky David Strnadů. Ale ještě důležitější, než výhra byla hra, jakou jsme předváděli, ale k tomu se ještě dostaneme. V každém případě jsme měli na lavičce ono příjemné mrazeni, když cítíte že dnes by to mohlo jít vše dobře. To je pak člověk na nejlepší cestě, aby mu další události připomněly známe klišé o pýše a pádu :) A většinou ty události neotálejí. Ta naše událost se jmenovala Střešovice. Byli jsme lepší s míčem, v pohybu i myšlení a tlačili a tlačili a neproměňovali :) Výborný gólman, obětavě bránící soupeř a jak to tak slýcháváme, i pověstné štěstíčko bylo proti nám :) A nezbylo než si vzpomenout na další klišé, protože jsme se pár sekund před koncem zamotali s míčem u vlastní brány, nešťastný odraz k soupeři a neštěstí bylo hotovo. 0:1 :( Na ukazateli svítilo posledních 7 sekund. Proste nedáš, dostaneš jak z učebnice. A nejednou jsme stali před povinnosti vyhrát poslední zápas ve skupině s Běchovicemi. Kluci se oklepali a zápas ovládli mistrovsky, 4:0 byl výsledek nejen pěkný, ale podloženy výborným výkonem. Štěpán 2 góly dal a když se nedalo přímo na bránu, vyvážel míč po stranách a do prostoru před branou si nabíhali kluci a David Szlachta a Tom přesně z těchto situací přidali každý po gólu. A pak už jsme jen v posledním zápase skupiny fandili Světicím proti Střešovicím, aby uhráli alespoň bod a my postoupili z prvního místa skupiny. Bohužel, Střešovice mely svůj šťastny den a po další šťastné výher 1:0 postoupily z prvního místa oni, díky výhře nad námi, byť při stejném počtu bodů měly skóre 3:3 a my 9:1 ale pravidla jsou pravidla :)

V každém případě nás v semifinále čekal Chodov, s jehož trenéry už jsme v průběhu turnaje diskutovali o tom, jak oba týmy hrajeme dobře a jak se těšíme na vzájemný zápas. Přiznejme si, že jsme tak trochu obě strany byly přesvědčeny že to bude ve finále :) Bylo to tedy o stupínek níž, ale rozhodne to bylo předčasné finále, krásny zápas, který svou kvalitou už byl určíte o kategorii výš. Zase vinou trochu problému s koncovkou bylo už v průběhu zřejmé, že to bude o jedné jediné střele, která sedne. Bohužel sedla borci ze soupeřova týmu. Do posledních sekund jsme tlačili míč do brány, ale nepodařilo se.

Naštěstí nebylo třeba věšet hlavy, právě naopak, pořád jsme hráli o medaili a když nám další výsledky turnaje přihrály do boje o bronz znovu Střešovice, nebylo třeba hledat motivaci dlouho :) A tentokrát jsme jim to vrátili se vsím všudy. David Szlachta z pozice gólmana trhal obranu soupeře na kusy svými výpady, po jednom z nich jsme 1:0 vedli, Štěpán, na kterého už si soupeř dal pozor, se převtělil ze střelce do nahrávače, Tomáš i v největším zápalu boje stále s úsměvem a svým skoro baletním krokem zastavoval občasné kontry soupeře elegantně, zatímco Honza naopak činil totéž se sveřepým výrazem ve tváři. Dan se tlačil poctivě do brány soupeře, kudrnatá hlavinka Davči Strnadů se míhala po hřišti snad všude a když Vašek, bojující každý zápas se soupeři o hlavu vyššími tentokrát využil situace, protáhl se jak štírek mezi nimi a tváří v tvář gólmanovi dal na 2:0 bylo rozhodnuto. Šance jsme pak měli my i soupeř, ale hra celkové byla pod naší kontrolou. Takže pokračujeme v medailových hodech, tentokrát vezeme pohár za třetí místo a bronzové medaile.

Chválíme kluky zejména za předvedené výkony, protože opravdu už je na co koukat. Turnaje pokračuji 25/2 opět v Říčanech, tak se budeme těšit. :)