Zpět do blogu Starší přípravka

Zimní liga – Kolovraty – Újezd 6:3 (2:2)

Branky: 13. Sommer, 15. Vokroj, 28. Bělov, 44. Zadražil, 45. Reitmeier, 50. Ganauer – 20., 24., 31. Újezd

Sestava: Bělov (2. poločas Bartoš) – Bartoš, Sommer, Reitmeier, Černý, Ganauer, Zadražil, Šach, Vokroj

V prvním kole zimní ligy nám los přisoudil kluky z Újezda nad Lesy. Před zápasem jsme probírali rozehrávku, udržení šířky hřiště, využívání slabé strany hřiště. Do hry jsme vstoupili aktivně, sbírali jsme míče na půlce a dlouhé přihrávky pokryl Péťa. Ze hry jsme si vytvořili příležitosti ke skórování, ale nedokázali jsme je proměnit – dílem našimi nepřesnostmi, dílem působivým výkonem újezdského brankáře. Nezvykle dlouho se hrálo bez branek, až Šimanski přihrávkou uvolnil Crouche, který zůstal sám před brankářem a po zemi vstřelil první branku zápasu. Dvě minuty nato dorazil Gusta střelu vyraženou brankářem a šli jsme do dvoubrankového vedení. V tomhle úseku hry jsme mohli dát i víc gólů. Pět minut před koncem poločasu Péťa jednu z dlouhých přihrávek sebral do rukou, bohužel daleko před brankou, tak čtyři kroky před vápnem. Soupeř z nařízeného přímého kopu pěknou střelou do horní poloviny branky snížil a do konce poločasu narušoval naší rozehrávku a donutil nás k chybám, které vyvrcholili tím, čeho jsme se chtěli před zápasem vyvarovat – rozehrávka bez pohybu a následně minutu před koncem poločasu vyrovnání.

Do druhého poločasu šel do brány Bart a Péťa do útoku. Hned zkraje poločasu Péťa přešel přes obránce a podél brankáře nám vrátil vedení. Netrvalo dlouho a přišla další situace, o které jsme mluvili před zápasem – autové vhazování a špatný výběr místa vedly k chybě, kterou soupeř potrestal. Zápas přešel do rozhodující fáze a tu jsme zvládli. Nejdřív Gusta další dorážku namířil z metru do břevna a potom Šimanski vyzval přesnou přihrávkou Jáchyma k souboji jeden na jednoho se soupeřovým obráncem, Jáša si s kličkou poradil a podobně jako Petr na začátku poločasu zakončil. Vzápětí si Honza navedl míč na střed a skákavou střelou ze střední vzdálenosti navýšil naše vedení. V poslední minutě ještě Gleb po kličce na střed a umístěné střele pečetil na konečných šest tři.