Zimní liga, zápasy 8.1.

V neděli 8.1. jsme sehráli dva zápasy zimní ligy. Dopoledne starší hráli s ČAFC, po obědě mladší s Březiněvsí.

V obou zápasech bylo třeba vyrovnat se se zimními podmínkami, klouzal míč i hráči.

Kolovraty – ČAFC 8:4 (4:2), branky: 3., 40. Černý, 4., 10. Uherek, 20. Ganauer, 30. Reitmeier, 45. Bartoš, 47. Bělov – 13., 25., 29. a 50. soupeř

Sestava – Bělov (26. Zelenay) – Černý, Uherek, Reitmeier, Ganauer, Bartoš, Richter, Zelenay (26. Bělov)

Úkol pro zápas byl roztáhnout hru, využít celého hřiště a vzhledem k povrchu si pohlídat první dotek a přesné přihrávky. V úvodu zápasu se nám celkem dařilo, pramenily z toho šance a první tři branky z postupných útoků – Šimanski po přihrávce Adama, Adam po přihrávce od Šimanskiho a Adam po přihrávce od Honzy. Pak se víc do hry dostal soupeř a po několika střelách z větší vzdálenosti došlo na rozehrávku od brány. Hráči v poli se moc nenabíhali a Petr několikrát nahrál soupeři, z toho padl jeden gól. Další branku jsme vstřelili opět my, po postupném neúspěšném útoku poslal zpětnou přihrávku na pozici obránce Tomáš Glebovi, a ten se střelou z dálky prosadil. Úplně v závěru poločasu šel soupeř do brejku, Petr jeho pokus vyrazil, ale vracející se Adam míč nešťastně dorazil do naší branky.

Ve druhém poločase šel do branky Tomáš a rozehrávka mu dnes šla líp než Petrovi. Hned na začátku poločasu jsme nedali velkou šanci, kdy Adam z křídla zpětně hledal před brankou zakončující spoluhráče, ale střela šla do brankáře. Místo navýšení náskoku se prosadili hosté a snížili na rozdíl jediné branky. Hra se potom nějakou dobu odehrávala ve středu hřiště, míč všem hráčům spíš utíkal. Po dvou chybách v rozehrávce soupeřova brankáře navýšili náskok Honza se Šimanskim. Další branku přidal zase po kombinaci na levé straně Bart a náš střelecký účet završil Petr po samostatném úniku z půlky až k brance, nakonec se tedy gólu dočkal, předtím ještě několik šancí zahodil. V úplně poslední minutě ještě soupeř upravil na konečných 8:4.

Kolovraty – Březiněves 4:5 (0:2), branky 37., 47. Vokroj, 31. Aloma, 39. Ošlejšek – 2., 6., 32., 34. a 50. soupeř

Sestava – Uherek (Matula) – Aloma, Ošlejšek, Zadražil, Šach, Vokroj, Ludvík, Bohuslav, Jedlička

I pro mladší tým platil pokyn využít celé hřiště, nechumlovat se. Do zápasu jsme vkročili bojácně a hned na začátku nechali soupeře několikrát hrát v blízkosti naší branky a byly z toho dva góly. Přeskupili jsme sestavu a na obránce dali kluky, kteří byli aktuálně pohyblivější a důraznější. Povedlo se nám zastavit nápor soupeře, ale úplně do hry jsme se nedostali, i když ke zlepšení došlo. Do druhého poločasu nastoupil do branky Matyáš a Adam šel do pole. Adam hraje vždy důrazně a to se potvrdilo na začátku druhého poločasu, kdy šel za delší přihrávkou a David, který ho v protiútoku doplnil, těžil z vyhraného souboje. Vstřelená branka kluky povzbudila a hra se najednou vyrovnala a do šancí se dostávaly oba týmy. V tomto úseku se nám dařila rozehrávka od brány, kličky 1 na 1, chyběla rychlejší příprava koncovky. Z toho, že se hrálo na polovině soupeře, vyplynuly brejky a dva proměněné převážily skóre na rozdíl tří gólů pro hosty. Kluci to nezabalili a naštěstí Gusta proměnil Adamovu přihrávku středem v téměř kontaktní gól. Ten přišel vzápětí, Ondra přešel přes protihráče, klička byla o chlup delší, asi by ji dostihl, ale to už se nedozvíme, protože volný míč vstřelil do branky Šlejša. Vyrovnání bylo na dosah a psychika se podepsala na obou týmech, v této fázi zápasu jsme byli nebezpečnější. Tři minuty před koncem Gusta svým druhým gólem z prvního dotyku přiblížil remízu. Vyhrát ale chtěli všichni, ještě v poslední minutě jsme měli šanci, kterou jsme nedali, a z protiútoku získali hosté roh, který jsme nepokryli a tak vítězství berou kluci z Březiněvse.