Áčko po podzimu

Naše áčko začalo tento týden s přípravou a my se ohlédneme s trenérem Kubou Slezáčkem, jak si vedlo na podzim.

“S podzimní částí panuje řekl bych ,relativní’ spokojenost. Mě osobně k ,vyložené’ spokojenosti  chybí 5 až 8 bodů. Ty jsme měli na lopatě, ale nedotáhli jsme je buď nedůslednou defenzivní činností celého mužstva, či naopak pohrdnutím vyložených šancí. Nejčerstvější bolavá ztráta je z posledního podzimního kola, kdy jsme neuhájili dvoubrankové vedení proti posílené juniorce Viktorie Žižkov. Tyto dva body mi při konečné remíze ve výčtu výrazně chybí. Končili bychom se ztrátou pouhých 3 bodů na první místo. To je ale kdyby, nepovedlo se. Fotbal vám někdy dá a někdy vezme.

Podzimní shrnutí ve velmi vyrovnané horní polovině tabulky je ale i tak kladné. Kolovraty v pražském přeboru mužů obsadili po podzimu šestou pozici se ztrátou pěti bodů na lídra z Přední Kopaniny. Po zbytek kalendářního roku si kluci z Áčka zahráli jako obvykle sranda hokej v sousedních Říčanech a také zvládli začátkem ledna zápas proti hasičům z Karlova náměstí, kdy si připsali výhru 8:6.

tabulka podzim Áčko

“Když budu konkrétní, tak velkým pozitivem je třetí nejvyšší počet vstřelených branek ze všech týmů. Je to ještě cennější, když nám v polovině utkáních chyběl náš nejlepší střelec Michal Gračko. Ostatní to ale vzali za své a ve spoustě duelech se činili i bez ,,Gráči”. Dalším kladem je sedm otočených výsledků. Kluci šest výher a jednu remízu vlastně vůbec nerozehráli dobře, ale svým charakterem a zápalem získali body i když v průběhu prohrávali, kolikrát i o dvě branky. Nebývá to v takové míře zvykem a je to pro nás trenéry dobrý ukazatel silných morálních vlastností o kterých kolektivní sporty ve velké míře jsou. Zapracovat přes zimu naopak musíme jednoznačně na druhé straně hřiště, a to na defenzivě. Branek jsme inkasovali víc než by bylo zdrávo a to nás primárně stálo ještě lepší bodovou bilanci. Když se zpevníme dozadu, tak věřím v to, že můžeme nahánět špičku soutěže i na jaře.

zápasy podzim áčko

Možnost absolvovat zimní přípravu s áčkem dostal z béčka Roman Pořický a ze staršího dorostu Ganauer Gleb. Oba měli velmi solidní podzim a doufáme, že jim tato zkušenost pomůže v rozvoji. Těšíme se na jaře.