STARŠÍ DOROST

Řepy – Sokol Kolovraty 2:3 (2:0)

Branky: 63. Pořický (Ganauer), 66. Pořický (Ganauer), 86. Bartoš (Vitouš)

Nerad – Jurajda (75. Vitouš), Meddeb, Uwe, Severa – Uherek, Vlk – Pořický, Ganauer, Tregler (67. Bartoš) – Myška

O dalším prodlouženém víkendu nás čekal poslední venkovní zápas v Řepích. Na podzim nás Řepy hodně potrápili a většinu zápasu dokonce přehrávali. S tímto vědomím jsme připravovali kluky celý týden na dobrý pohyb soupeře a vyspělou kombinační hru. Na krátkém hřišti v Řepích jsme nastoupili ve velkém stylu, během první 7 minut jsme měli 3-4 velmi dobré šance. Bohužel nikdo z našich ofenzivních hráčů neproměnil. V sedmé minutě se za půlku dostal také soupeř a bohužel jsme nedokázali zachytit únik Krause a bylo to 1:0. Chvilku jsme byli opařeni, ale opět jsme se začali dostávat do šancí, ale Gleb, Mates ani Roman své šance neproměnili a tak přišel trest. Ve 33. jsme ztratili na půlce balon, přišla krásná přihrávka za obranu, kde si ideálně sklep balon opět Kraus a bylo to 2:0. Do poločasu jsme si stihli vytvořit další 2 šance, ale gól jsme nedali.

Do druhé půle jsme nastupovali s vědomím, že jsme lepším týmem, jsme lepší na balonu, šancí si vytváříme dostatek, jen nejsme schopni je zužitkovat. V tomto duchu jsme pokračovali i nadále. Matěj netrefil prázdnou bránu, vlastně ani míč, dali jsme dvě tyče, další tyč trefil parádní střelou Uhers a ani ze standartky jsme nebyli schopni trefit bránu. Soupeři začali docházet síly a náš tlak se stupňoval. V 66. minutě to konečně přišlo, Gleb našel ve vápně Romana, který si ještě položil obránce a uklidil míč na přední tyč 2:1. Za dalších 5 minut už bylo srovnáno, Gleb skvěle vyřešil únik a našel do mrtva opět Romana a už to bylo 2:2. Poté se hra uklidnila, šancí ubylo a v podstatě se čekalo, jestli někdo něco vymyslí. Když už to vypadalo, že odjedeme s bodem, Bárt a Víťa ukázali co v nich máme, ikdyž chodí z lavičky. Víťa provlékl šikovně balon za obranu na Bárta, kde so křikl golman domácích, že míč sebere. Bárt ovšem prokázal svou rychlost a chuť vybojovat balon, byl u míče dříve než brankář, udělal mu kličku a pak s “ledovým” klidem uklidil míč do odkryté branky. 2:3. V závěru měl pak Bárt ještě jednu šanci, ale ani na třikrát z brankové čáry nedokázal dostat balon za čáru. Jediné co trefil byl brankářův obličej. Utkání jsme tedy zvládli otočit ve druhém poločase vůlí, dobrým výkonem a fyzickou převahou. Narozdíl od podzimu jsme tentokrát utkání otočili zcela zaslouženě vzhledem k vytvořeným šancím.

Hráč utkání: Lukáš Severa

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

MLADŠÍ DOROST

Sokol Kolovraty – Dolní Počernice 7:1 (1:1)

Branky: 32. Vokroj (Ganauer), 51 Vlk, 53. Bartoš (Ganauer), 65. Uherek (Uwe), 75 Ganauer (Uherek), 82. Uwe (Bohuslav), 88. Danda (Sommer)

Vasileski – Bohuslav, Uwe, Čechal, Jurajda, Ludvík, Ponert, Uherek, Všetečka, Danda, Vlk, Bartoš, Ganauer, Vitouš, Pešír, Sommer, Jedlička, Vokroj

Zápas, který v této sestavě zkrátka musíme vyhrávat, jsme odehráli doma proti Počernicím. První poločas ale předpokladům vůbec neodpovídal. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Byli jsme bez pohybu, bez ochoty jít ve větším počtu lidí do vápna, zkrátka chybělo k ideálnímu výkonu moc věcí. Po bouři v šatně jsme se zvedli, ikdyž dost k tomu přispěli dva náhodné góly. Nejprve Vlčis centroval po odraženém míči do vápna, kde brankář minul balon. Za další dvě minuty provlékl balo Gleb na Bárta, který chtěl také centrovat, ale balon zapadl opět do branky. Od té doby jsme byli na hřišti už jen my, byli jsme silní v osobních soubojích, konečně jsme využili rohy a bylo k vidění i několik pěkných střel za vápnem. Do dalších zápasů se musíme odrazit z druhého poločasu.

Hráč utkání: Matěj Vlk

STARŠÍ ŽÁCI

SK Hostivař – Sokol Kolovraty 2:6 (2:1)

Branky: Čechal D. (penalta), 48. Reitmeier (Císař), 71. Reitmeier (Šourek), 72. Reitmeier (Leun), 74. Leun (Coufal), 80. De Heij (Strnad)

Szlachta – Franěk, Leun, Novotný, Coufal, Toptikov, Čechal D., Reitmeier, Sommer, Strnad, Císař, Hrdlička, Čechal L., Rogan, Šourek, De Hei

Zápas dvou poločasů. Do utkání lépe vstoupil soupeř. Nebyli jsme důslední při dostupování protihráčů a soupeři jsme nechávali spoustu prostoru ke kombinaci. K našemu nevýraznému výkonu se přidal i rozhodčí a v 15. minutě proti nám písknul penaltu, která byla z našeho pohledu hodně přísná. Soupeř penaltu proměnil a pokračoval ve své kombinační hře. Náš hrozný výkon korunovali hráči Hostivaře druhým gólem, který naše hráče konečně probral. Od inkasovaného gólu jsme hru zrychlili a konečně jsme se začali dostávat k brance domácích . V 36. minutě se do utkání opět vložil pan rozhodčí a kopala se penalta, tentokrát to odnesl soupeř. Nutno říct, že bohužel ani tato penalta se neměla pískat. David Čechal proměnil a šlo se do kabin.

Ve druhém poločase jsme všechno vsadili na naší fyzickou připravenost. Vše jsme zrychlili, začali běhat a soupeře jsme nenechali vydechnout a po osmi minutách jsme srovnali. Po tomto gólu už jsme zápas měli pod kontrolou, protože soupeř začal odcházet fyzicky. Bohužel se nám nedařilo v koncovce. Nicméně soupeř v posledních 10 minutách totálně odpadl a díky tomu jsme mohli slavit vítězství, kdy 4 góly padli v posledních devíti minutách. Za toto vítězství jsme jsme nesmírně rádi, ale předvedený výkon zdaleka nesplňoval parametry, které od hráčů očekáváme.

Hráč utkání: Štěpán Reitmeier

MLADŠÍ ŽÁCI

Podolí – Sokol Kolovraty 2:4 (2:2)

Branky: 9. Pleháček (Vlček), 31. vlastní, 46. Chadima, 69. Hodulák (Svoboda)

Emanuel – Darmovzal, Šotola, Szlachta, Vlček (C), Plecháček, Svoboda, Veselý, Chadima, Valtr, Hodulák

Těžký zápas, ve kterém jsme domácí nepřehráli. Rozhodl jistý Viki v bráně, obětavé bránění několikrát už v kritických okamžicích a presink Séby a Dana. Úvod zápasu byl otukávací, domácí měli víc ze hry, ale bez nějakých větších šancí. V deváté minutě Štěpa dostal prostor na prostředku a zareagoval na náběh Patrika a levačkou výstavně provlíknul přihrávku do prostoru za beky. Tady bych vyzdvihnul, že i když se v mladších žácích ofsajd hraje až ve vápně, tak Patrikův náběh by splňoval pravidla i na velké hřiště. Navíc zachoval klid v koncovce a podél brankáře otevřel skore. Dalších dvacet minut bylo v režii domácích, chodili do útoku ve vysokém počtu hráčů a my jsme měli hlavně problém v zavírání na zadní tyči. Byly z toho dva góly a ještě další šance. Pro nás naštěstí to bylo jen o jednu branku a do poločasu jsme ještě srovnali, opakovaný roh vracel Patrik před bránu a tam si domácí srazili míč do branky. Vyrovnaný stav byl pro nás po průběhu první půle milosrdný, na druhou stranu v poslední pětiminutovce domácím zazvonila ještě dvakrát tyč jejich branky.

O poločasu jsme chtěli hlavně větší pohyb i dozadu od wingbacků. Střely z dálky na malou bránu už moc gólem nekončí, v tom se na Vikiho můžeme spolehnout celé jaro a dnes to potvrdil. Náš pohyb už byl zase lepší a to na obou koncích hřiště. Rozhodující okamžik z pohledu výsledku přišel ve čtyřicátéšesté minutě, kdy Séba presinkem donutil domácí k chybě a vybojovaný míč uklidil do sítě. Domácí se pak tlačili do útoku, ale šance využít nedokázali. Razítko na výsledek přišlo v poslední minutě, kdy Patrik na levé straně utekl postupně dvěma skluzům a ještě obránci a po úprku z vlastního vápna až k soupeřově brankové čáře poslal před bránu přihrávku, Kubův pokus brankář ještě vyrazil a Teo uzavřel seznam střelců i zápas. Šńůru vítězných zápasů jsme natáhli na pět.

Hráč utkání: Viktor Emanuel