MUŽI A

SC Olympia Radotín – Sokol Kolovraty 0:1 (0:0)

Branky: 71. Gračko

Bébr – Ponert, Vejr, Borek, Žitný – Klír – Ponert, Hejno (65. Svoboda), Hájek, Gračko – Pokorný (79. Aberle)

Na tomhle rozměru umělé trávy je to očistec. Domácím to dočasné vyhnanství rozhodně nezávidím, protože fotbal na tomto pláče. První půli to byla vyloženě odbíjená a nikdo nechtěl udělat chybu. Druhou půli už se trošku roztrhala kompaktnost domácích, tím se natáhlo hřiště a začali jsme hrozit. První dva samostatné úniky jsme ještě neproměnili, až třetím jsme získali stěžejní výhodu první branky. Zbytek utkání kluci výborně uskákali, a tak jsme poprvé na jaře zapsali body dva víkendy po sobě.

Hráč utkání: Ondřej Žitný

MUŽI B

FK Klánovice – Sokol Kolovraty “B” 3:3 (2:3)

Branky: 5. Lechner, 26. Petr, 42. Buchtík

Vávra – Barabáš, Kudláček, Petr – Hruška, Lechner (61. Fejzullahi), Brom, Aberle (68. Dusil) – Nguyen, Buchtík, Knapp

Další zápas s týmem v popředí, kde mají krásné nové zázemí, včetně velkého množství kapesníků a růžových brýlí pro pisatele reportu. Teď už konečně k zápasu. Ten jsme začali v úvodních minutách velmi dobře, byli jsme na balonu a soupeř byl překvapen z vysokého napadání. Navíc Knapíno po skvělé individuální akci, kdy se dostal z křídla až na vápno, přistrčil Lechymu a ten parádně trefil k tyči. Místo toho abychom se uklidnili, domácí na nás vylezli a my jsme úpně zbytečně kazili v rozehrávce. Následně po ztrátě jsme nebyli schopni v novém rozestavení správně reagovat a Klánovice chodili do otevřené obrany klidně 5na2 nebo na 3. Paradoxně domácí nevyužili své největší šance a tak jsme dostali góly, které jsme jim sami nabídli. Nejprve v 11. minutě odražený balon ze standartky, kdy jsme nepřerušili v souboji na půlce a domácí samostatný únik proměnili a poté Kudla mohl jednoduše odkopnout, bohužel se rozhodl balon si přidržet a nesmyslně asi na 3x ztratil. Domácí už poté přečíslení ve vápně vyřešili. Podařilo se nám tedy přežít několik šancí soupeře a po druhé brance jsme se dokázali srovnat i s rozestavením a byl to v podstatě boj o střed pole. Ke konci poločasu jsme opět začali hrozit my a to pořádně, nejprve se ujala pumelenice Kryšpína, kterou jsme srovnávali na 2:2. Na úplný závěr poločasu se nám navíc podařilo zápas otočit, když po dobrém centru Buchťajs uklízel do prázdné branky (dle domácích po jasném faulu, já se přiznám, že situaci ve vápně jsem neviděl).

Do druhého poločasu jsme si ujasnili rozestavení a chování v systému 3-4-3 a doufali, že se nám podaří odskočit na rozdíl více gólů. Domácí mimo standartních situací šance neměli, zodpovědně jsem drželi rozestavení a soupeř nebyl schopný se do nějaké kloudné šance dostat. Rohy, které zahrávali do branky skvěle vyndaval Vávris a tak se nám otevíralo spousty možností na protiútoky a že jich nebylo málo. Bohužel buď nedostatkem sil nebo nepřesným řešením se nám nepodařilo ani jeden z nich využít a tak přišel trest v poslední vteřině zápasu. Odražený míč ve vápně si Fejzi bohužel místo odkopu zpracovával a snažil se ji vyřešit fotbalově. Domácí hráč mu balon sebral a nasměroval ho na zadní tyč, kde byl osamocený hráč a zápas tak skončil 3:3. Vzhledem k průběhu zápasu tedy nakonec ztráta dvou bodů.

Hráč utkání: Nguyen